13 жовтня в ЦМБ ім. Франко відбулась презентація книжкової виставки «Українське козацтво. Той слави козацької вовік не забудемо», присвячена Дню українського козацтва та Дню захисника України.
На виставці було презентовано монографію Тараса Каляндрука «Загадки козацьких характерників» — краща історична праця за часів незалежності України, присвячена малодослідженій темі української історії – бойовим мистецтвам. В цьому фундаментальному дослідженні вперше зібрано відомості про бойовий лицарський дух і представлено його як на фактичному, так і на ілюстративному матеріалі з рідкісних джерел.
Автор розкриває харизматичні риси українських бойових мистецтв, якими володіли козацькі характерники. Вони не боялися ні вогню, ні холоду, проходили крізь стіни та ухилялися від куль. Що насправді вміли «українські ніндзя» – козаки-характерники?
Легендарні козаки-характерники – українські ніндзя, справжні бойові маги, які могли перевтілюватися у тварин чи рослин, проходили крізь стіни та вміли бачити на велику відстань. Їх не брали кулі, вони не мерзли узимку, ходили босими по снігу, відкривали дверні замки без ключів, брали в руки розпечені ядра і примудрялися влазити у тісно зашиті мішки. Навіть могли годинами сидіти під водою і не дихати. Характерники були на Січі радниками козацької старшини, лікарями-цілителями, охоронцями, воїнами, організаторами, тактиками і стратегами. Часто вони самі ставали гетьманами та кошовими. Найвідомішими характерниками були Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Іван Богун, Максим Кривоніс, Северин Наливайко.
На презентацію книжкової виставки завітав лауреат премії ім. Паустовьского в номінації «Проза 2019 року», поет, прозаїк та есеїст Ігор Йосипович Потоцький з дружиною.