Наталия Стегний из библиотеки №1 имени Э. Багрицкого сделала обзор книг украинской писательницы Ирен Роздобудько.
Яскравою зіркою засяяло ім’я Ірен Роздобудько – лауреата і переможця «Коронації слова», фіналістки Шевченківської премії в номінації «Література», «Золотого письменника України». Талановитої людини: вона створює ілюстрації до книг, володіє гітарою, займається вишивкою по бісеру, плаває з аквалангом, малює, працює над мультфільмами.
Шукаючи інформацію про письменницю, я знайшла цікаве інтерв’ю, в якому авторка розповідає про своє відношення до життя. Її лаконічні відповіді краще за все розкривають внутрішній світ Ірен Роздобудько.
В чоловіках письменниця найбільше цінує «порядність, розум, доброту». У жінок – «вміння ніколи нічого з себе не вдавати, бути собою». Для справжніх друзів головне — «вміння розділити…радість». Життєве кредо – «не плач, не бійся, не проси».
Це автор цікавих жіночих романів, вона написала більше 30 книг, декілька чудових поетичних збірок. Має 12 відзнятих фільмів. Працювала з відомими режисерами: Володимиром Тихим, Олесем Саніним, Ахтемом Сеїтаблаєвим. Пише гарною українською мовою, оволодівши нею лише після переїзду до Києва.
В своїх творах Ірен Роздобудько розповідає історії, так знайомі нам. Тут і трагічні історії кохання, зради, людської заздрісті. В них і роздуми про даремно втрачені роки, про доброту і взаємодопомогу, силу людського духу і незламність характеру.
Письменниця створила чудові оповідання для дітей. Цікавою є її повість «Оленіада» — не що інше, як політична сатира на події, що відбувалися після Оранжевої революції 2004 року.
Ірен Роздобудько торкається найпотаємніших струн душі кожної людини, намагається знайти відповіді на важливі питання сьогодення, прокладає місток в майбутнє. «Щоб досягнути своєї мети, є одна важлива умова: перестати боятися самого себе… Треба мати сили йти проти течії. А щоб мати ці сили – потрібно перестати боятися власних думок, що не збігаються з думками решти… Страх минає на диво швидко, коли ти долаєш його».
Відкрийте для себе твори письменниці, не пожалкуєте.
Наталія Стегній
Стиль і орфографія автора рецензії збережені