Стріт-арт або графіті стали яскравим, незабутнім та неповторним елементом життя сучасних міст. Де вони — там таємничі образи, які часто балансують на межі пасіонарності. Чи виключно з опором поточному соціальному устрою ми асоціюємо графіті? Чи можливо знайти конформістів та прагматиків серед таких бунтівників?
Отже, фарба торкається стіни. Відтоді процес творення контркультурних ідей буяє в свідомості тегера. Більшість зі стріт-арт художників доволі пасивно сприймає ідею заробляти на своєму ремеслі, але на цьому тлі ще яскравішими стають такі блискучі автори сучасності як Бенксі.
І в рідній Великобританії, і в Берліні, де існує цілий музей графіті, творчий пошук цього митця також виходить за межі суто споживацької гедоністичної філософії. Бенксі — яскравий харизматик, який вирішив залишитися в тіні. Звісно, йому комфортно отримувати високі гонорари, але й досі його особистість оповита серпанком таємничості. Туман всередині туману, загадкові теги та прозорі натяки на антиглобалізм — все це робить його культовою фігурою. Грв у вуличне мистецтво, яка почалась із простих адреналінових забавок, зараз перейшла до преміум-сегменту, де кожен глядач може читати послання та шукати свої відповіді на коан життя.
Автор: читачка, журналістка та письменниця Марина Чиянова
Книга Street Art. Famous Artists Talk About Their Vision by Alessandra Mattanza