Переглядів:134

Сучасне туристичне агентство нашої бібліотеки в лиці Інформаційно-бібліографічного відділу представляє нашим читачам унікальну пропозицію – інтернет-відпустка у теплій, сонячній Африці, що особливо цінно у таку неприємну погоду. На наших рейсах не годують, зате наявна шикарна розважальна програма у вигляді нового випуску проекту «Сучасна літературна абетка країн світу» і розповіді про життя та творчість легендарної молодої письменниці Замбії – Намвалі Серпелл!

Карла Намвалі Серпелл народилася 1980 року в Лусаку, Замбія. Її батько, Роберт Серпелл, британсько-замбійського походження – професор психології в Університеті Замбії, а мати – економістка. Коли Намвалі було дев’ять років, сім’я переїхала до Балтімору, штат Меріленд, США, де дівчинка продовжила навчання. Вона отримала ступінь бакалавра літератури в Єльському університеті та докторський ступінь з американської та британської художньої літератури у Гарварді. З 2008 року вона мешкає в Каліфорнії, викладає в університеті Берклі.

У 2010 році її розповідь «Музунгу» була номінована на премію Caine Prize, щорічну премію за африканську короткометражку англійською мовою. У 2011 році Серпелл отримала премію Письменників Фонду Рони Джаффе, приз для письменниць-початківців. У квітні 2014 року вона була включена до списку Africa39 журналу Hay Festival з 39 африканських письменників на південь від Сахари у віці до 40 років, які мають потенціал і талант визначати тенденції в африканській літературі.

У 2015 році її розповідь «Мішок», присвячена боротьбі проти работоргівлі, отримала премію Каїна за африканську белетристику англійською мовою. До речі, Серпелл стала першим переможцем цієї премії із Замбії. Вона також є авторкою антології «Нові дочки Африки», виданої у 2019 році. Її робота «На труднощах із чорним: Тоні Моррісон та гострі відчуття владності» принесла письменниці нагороду Brittle Paper 2019 року за есе та роздуми. Наступного року Серпелл здобула перемогу у категорії художньої літератури Гран-прі літературних асоціацій за свій дебютний роман «Старий дрифт».

2020 для Намвалі Серпелл видався дуже врожайним: у березні Намвалі стала однією з восьми письменників, які отримали, мабуть, найбільшу щорічну літературну премію світу, премію Віндхема-Кемпбелла, за внесок у художню літературу. У середині року – наступна нагорода письменниці – Книжкова премія Анісфілда-Вовка у категорії «Художня література» за роман «Старий дрифт», а до кінця 2020 року було оголошено, що Серпелл стала лауреаткою Премії Артура Кларка, головного призу Великої Британії у галузі наукової фантастики.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви