Просмотров:17

10 січня в бібліотеці №2 ім. К. Г. Паустовського в кают-компанії “Морська бібліотека” пройшло двадцять сьоме засідання “Щасливого Нового Року та Різдвяної зорі”.

Завідуюча бібліотекою Каріна Апарінова і головний редактор газети “Моряк України” Анатолій Венгрук привітали гостей і постійних членів кают-компанії  з Новим роком. Каріна Вікторівна згадала відомихписьменників та поетів, які народились 7 і 8 січня: Івана Гайдаєнка і ювіляра 2020 року Василя Симоненка.

Завідуюча бібліотекою №2 провела поетичні читання для членів віртуального круїзу “Море радості”, розповіла біографію ювіляра і прочла вірші Василя Симоненка. Анатолій Венгрук поділився про трагічні новини-залишення нашого світу академіка Ювіналія Зайцева і що вплинуло на його стан здоров’я пожежа четвертого грудня, яка із собою понесла життя Бориса Александрова.

Автор “Байки Одеського порта” Олексій Стецюченко відправився вперше у віртуальний круїз. Олексій Олександрович підготував доклад про Одеський порт, розповів про долі трьох робітників порту, зачитава дуже гумарні байки з життя порту і подарував бібліотеці свою книгу “Байки Одеського порту”.  Каріна Апарінова прочла і подарувала Олексію Стецюченко вірш про нього Голови ООО ВСПМ ім. І. П. Гайдаєнка Івана Рябухіна.

Другий гість двадцять сьомого круїзу – Сергій Остапенко. Сергій Володимирович, трикратний чемпіон світу по степу, розповів про свої досягнення в мистецтві танцю. Був офіційно наречен “Гордість Одеси” і “Хореограф 2016 року”, одержав престижну премію “Народне визнання”. Сергій Володимирович розповів про свою творчу діяльність і подарував кают-компанії  свій збірник віршів та книгу об одеських степистах.

Сергій Брайко-журналіст, публіцист, моряк, директор художньої галереї “Ракурс”презентував свої книги про Одесу і не тільки. Сергій Борисович представив кілька своїх оповідань членам кают-компанії та залишив у подарунок свої книги читачам: “Зигзаги часу”, “Зигзаг, ще зигзаг” і “Час зигзагів”.

Гість кают-компанії “Морська бібліотека” Презедент Міжнародної Морської Асоціації Ігор Агафоніков познайомив присутніх з історією Одеського порту і розповів про свою діяльність.

Художник і мистецтвознавець Алла Шляхова і її чоловік розповіли про своє меценацтво в Одесі, пролунали авторські вірші у виконанні Алли Шляхової. Автор пообіцяла намалювати картину Паустовського на фоні Воронцовського маяка і подарувати бібліотеці.

Режисер, лауреат літературної премії ім. К. Г. Паустовського Олександр Азар’єв продемонстрував  свій фільм “Акваторія”. Бібліотекар Олександр Апарінов підготував і представив тематичні фільми про Одеський порт та життя і творчість Василя Симоненка, слайд шоу про творчість Олексійя Стецюченко,Сергія Брайко і Сергія Остапенко. Журналіст Інна Іщук познайомила присутніх з січневими заходами кают-компанії “Морська бібліотека”.

Завершили віртуальний круїз віршами Івана Рябухіна: “З Новим 2020-м Роком” і “З Різдвом Христовим Вас!” Гості залишили свої враження і побажання у книзі відгуків бібліотеки.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

27.01 о 13.00: «Одеські оповідання від Ісаака Бабеля». Караван історій до 80-річчя від дня смерті Ісаака Бабеля. Філія № 42 (вул. Генерала Петрова, 59а
28.01 о 16.00: «В полоні страждань». Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
29.01 о 9.30: «Коротше і ясніше назвати - Одеса». Час краєзнавства. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
29.01 о 13.00: «Обманна простота чеховської прози». Відверта розмова за чашкою кави. До 160-річчя А. П. Чехова. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
29.01 о 12.00: «Скорботна свічка пам’яті святої».
Вахта пам’яті до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Філія №32 (Академічна, 5а)
29.01 о 15.00: “На Аскольдовій могилі український цвіт” До Дня битви під Крутами. Година пам’яті. Філія № 44 (Ю. Фесенка, 7)
30.01 о 12.00: "Життя, як пісня". Вечір музичного настрою до дня народження І. Дунаєвського. Філія № 13 (вул. Геллера, 43)
30.01 о 14.00: «Пісня про Одесу». Музична хвилинка до дня народження І. Дунаєвського. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
30.01 о 12.30: «Виникнення книгодрукування в Україні». Бібліотечний урок. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
30.01 об 11.00: «І. Дунаєвський – автор музичного гімну Одеси». Музична хвилинка. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)
30.01 о 12.00: «Мандрівка в Країну Дитинства Всеволода Нестайка». Літературна година
до 90-річчя В. Нестайка, українського письменника. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)

Архіви