Переглядів:1198

aids-216 листопада в бібліотеці № 1 ім. Едуарда Багрицького відбулася пізнавальна зустріч «Здоров’я – це скарб, цінуй його», присвячена питанню боротьби з ВІЛ-інфекцією і профілактики СНІДу.

СНІД – одна з найважливіших проблем, з якою зіткнулося людство. Стрімко зростає кількість інфікованих, хворих і померлих від СНІД людей. Багато про СНІД уже відомо, але щодня з’являється нова інформація.  Водночас, накопичено певний багаж знань, використання якого, хоч і не зупинить поширення хвороби, то хоча б згальмує його.

Висвітлити питання небезпеки ВІЛ-інфекції та способів профілактики зараження для студентів Одеського авто-дорожнього коледжу прийшов заступник головного лікаря міського Центру профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІДом Олександр Бабенко.

Він навів студентам шокуючі цифри зараження ВІЛ-інфекцією в Одеській області. З 1987 року з цією хворобою зіткнулося 30 000 жителів Одеси. На даний момент на обліку перебуває 11 000 хворих одеситів. Наша область займає третє місце за кількістю інфікованих в Україні після Донецької та Дніпропетровської областей.

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого переживання ВІЛ в лімфоцитах, макрофагах та клітинах нервової тканини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і в разі відсутності ефективної терапії закінчується смертю хворого.

Також лікар пояснив студентам різницю між ВІЛ-інфекцією та СНІДом. ВІЛ, або вірус імунодефіциту людини, є збудником ВІЛ-інфекції та СНІДу. СНІД, або синдром набутого імунодефіциту, є кінцевою стадією ВІЛ-інфекції, при якій ураження імунної системи людини доходить до такого рівня, що вона виявляється не в змозі чинити опір будь-яким видам інфекції. Будь-яка, навіть найнезначніша інфекція може викликати важке захворювання і, навіть, призвести до смерті.

Для того, щоб захистити себе, перш за все, треба знати способи розповсюдження ВІЛ-інфекції. Існує три основних шляхи передачі ВІЛ:

1) через кров (переливання інфікованої крові, повторне використання голок, шприців із залишками крові);

2) статевий (через сперму та вагінальні виділення ВІЛ-інфікованої людини);

3) від інфікованої матері – дитині (під час вагітності, пологів та годування грудним молоком).

На жаль, на сьогоднішній день не існує дієвої вакцини проти ВІЛ, але вчені багатьох країн проводять дослідження в даному напрямку, з якими пов’язують великі надії. Вже на даний момент існують препарати, які можуть роками підтримувати задовільний стан здоров’я інфікованих і суттєво продовжити термін їх життя. За останніх 30 років СНІД перетворився зі смертельно небезпечної хвороби в хронічну, розвитком якої можна керувати. До цього призвів прогрес у галузі медицини та фармацевтики. Тепер СНІД прирівняли до таких захворювань, як діабет, гіпертензія та інші серцево-судинні захворювання.

Олександр закликав студентів бути обережними і завжди дотримуватися елементарних заходів безпеки, які можуть суттєво знизити ризик зараження ВІЛ-інфекцією.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи з 23 по 26 квiтня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

26 квiтня, п’ятниця

13.00 «Чорнобильська молитва». Година пам’яті. Для ВПО. ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров. 1а)
14.00 Вистава «Між нами війна». Театр-студія «СІМ» м. Херсон. Для ВПО ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров. 1а)
14.00 «Подорож у світ морських пригод». Кают-компанія «Морська бібліотека» до 35-річчя заснування Асоціації морських капітанів Одеси. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви