Переглядів:352

«Клара і Cонце» — неповторний роман-антиутопія, який написав Кадзуо Ішіґуро, лауреат Букерівської та Нобелівської премій. Свою історію нам розповідає роботка Клара, яка спеціально створена, щоб стати штучною приятелькою для дитини. Цей твір показує світ майбутнього, у якому панують високі технології, а генетичне редагування – звичайна річ.

Клара разом з роботкою Розою чекають в крамниці поки їх обере для себе дитина. Клара дуже незвичайна, бо вона вміє відчувати те, що не помічають інші машини, тому саме її й придбали для хворої дівчини.

Цей роман мені дуже сподобався тим, що він надзвичайно актуальний у нас час — епоху обмеженя в спілкуванні через різні причини.

Автор каже, що написати «Клару і Сонце» його спонукало розповсюдження Covid-19, самоізоляція та дистанційне навчання молоді. В цей період всі почували себе надзвичайно самотньо. Молодь, яка втрачає регулярне спілкування з однолітками, психологічно змінюється та забуває навички комунікації в суспільстві. Мені було дуже шкода головну героїню Джозі та її батьків. Вони мають все, бо технічний прогрес максимально полегшив побут, але й вони втратили все: здоров’я доньки, впевненість у майбутньому, спокій…

Саме Клара, яка працює на сонячній енергії та психологічно адаптується під характер будь-якої дитини, замінює Джозі звичайну подругу. ШП (штучна приятелька) називають такі машини…

Дуже цікаво читати роман з технічної сторони. Ішіґуро розповідає про те, як працюють роботи, генетика, штучний розум. Це не тільки філософські роздуми, але й прогнози на майбутнє, застереження. Людина майбутнього дуже відрізняється від нас. Але є речі, які у будь-яку епоху роблять людину людиною.Читаючи книгу, починаєш помічати багато проблем і у сучасному суспільстві та замислюватись: чому деякі люди принижують робота, який має особистість? Чому до Клари відносяться як до побутової техніки? Чи не натяк це на те, що особистість у світі нікого не цікавить? Наша індивідуальність теж просто машина, яка здатна виконувати певні функції? Інші люди, особливо наше найближче коло, так нас оцінюють? Ось такі думки виникають у читачів.

Автор розкриває багато вічних питань, на які сам і відповідає. Чи є в кожній людині щось особливе, що ніяк і ніколи не відтворити? Чи може робот, який працює від сонячної енергії, мати почуття? Чому діти почуваються самотньо і мають складні проблеми у спілкуванні? Що роблять батьки майбутнього, коли їх дитина має важку хворобу, і що в такому випадку буде робити її штучна приятелька? Чи можна дізнатися про людину все за допомогою лише технологій?

Відповідь на запитання, що робить людину людиною, коротко формулює батько Джозі : «Надія, проклята надія, ніколи не залишає у спокої».

Обов’язково зверніть увагу на цю книгу та зробіть висновки, щоб не страждати у майбутньому! Цей роман  — одна з улюблених книг Барака Обами та багатьох відомих вчених.

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Анонс. «Стежинами одеських котиків»

3 червня в 10.00 Центральна міська бібліотека ім. І. Франко та Одеське краєзнавче товариство «Моя Одеса» запрошують на захід «Стежинами одеських котиків».
В програмі: «Коти у релігіях світу. Котяча стежка Одеси. Знамениті одеські котики». Відуча — Биханова Тамара Павлівна.
Наша адреса: Книжковий провулок, 1а

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Записки книгознавця

Арт бiблiотека

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко

Facebook

Бібліотека №12 ім. О. І. Купріна

Facebook

Бібліотека №13

Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю.С.Трусова

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Актуальна мапа укриттів

Якщо інформація не відповідає дійсності чи існують укриття, яких немає на мапі, пишіть на пошту nowar@lib.od.ua.

Натисніть на карту, щоб збільшити

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви