Сьогодні ми тримаємо курс на Зірку. Так, так, саме на зірку, країну, яка займає Західну частину Європейського материка. Дві гірські системи — Альпи та Піренеї — утворюють її природні межі. Обриси цієї країни нагадують шестикутник. Коли місцеві жителі говорять про свою країну, часто називають її саме так — Гексагон чи поетично – Зірка. Очевидно, ви вже розгадали цей ребус. Звісно, це Франція!
Французи подарували світові мистецтво моди, кулінарії, тонкі вина, сири, імпресіонізм, Ейфелеву вежу, Наполеона, Лувр, Версаль… А скільки великих письменників народила французька земля: Дюма, Гюго, Екзюпері, Готьє, Лафонтен, Мольєр, Бомарше, Стендаль, Бальзак … Перераховувати можна дуже довго. Але мета нашого проекту — розповісти вам, шановні читачі, про сучасних популярних письменників Франції. Отож, знайомтесь — Мішель Бюссі.
Він входить в десятку найвідоміших детективних письменників всієї південної Європи. Але свого читача в Україні Мішель почав знаходити зовсім недавно.
Зараз Мішелю Бюссі 59 років. Він народився 29 квітня в 1965 році у невеликому провінційному містечку Лувьє, що розташоване трохи північніше Парижу. Відразу після здобуття вищої освіти, Мішель почав працювати в університет в Руані в якості викладача географії. Чому саме географія? Неодноразово майбутній літератор стверджував, що з юності його приваблювала природа і все що з цим пов’язано.
Все дитинство Мішеля виховувала мама. Батько в нього теж був, але він не брав участі у вихованні Мішеля та двох його братів. Сім’я жила на той момент досить бідно, і единою розвагою були книги. Відомо, що Мішель в школі захоплювався творчістю Агати Крісті і Рея Бредбері. Ще в юності він дуже любив творчість місцевих письменників – Себастьяна Жапрізо і Сержа Брюссоло. Можливо, стиль цих авторів і заклав основу для літературної діяльності французького хлопчика.
На сьогоднішній день французький детективний письменник проживає в місті Дарнетале — невеликому поселенні біля Руани. За його словами, він не став би жити в Парижі або іншому мегаполісі. Так як на творчу діяльність його надихає природа, спокій і тиша. Письменник захоплюється тенісом, а у вільний час часто подорожує або проводить різноманітні зустрічі з читачами.
Перші оповідання автором були написані ще у 90-х роках, коли молодому викладачеві було до 30 років. Чесно кажучи, письменницький талант Мішеля Бюсси був не відразу оцінений читачами і видавництвами. Але через десять років після написання своєї першої чорнової розповіді від руки у нього вийшло завоювати інтерес видавця. Нову іскру на творчому шляху після стількох розчарувань внесла поїздка в Рим. Прогулюючись по історичному центру італійського міста, Мішель Бюссі загорівся новою детективною і пригодницькою історією.
Одна з перших повноцінних книг письменника – «Код Люпін», видана в 2006 році. Це захоплююча історія, що нагадує за стилістикою легендарний сюжет про Індіану Джонса. Ця книга ставала популярною на батьківщині поступово. Лише через пару років історію захотіли перевести і на інші мови світу. Саме з моменту успіху «Код Люпін» французький детективний письменник розуміє, що нарешті знайшов своє покликання. Він кидає викладацьку діяльність і повністю занурюється в творчість. З тих пір він намагається писати по одному повноцінному роману в рік, не роблячи довгих перерв.
Справжній прорив у творчості Бюссі стався в 2012 році, коли виданий роман «Літак без неї» сумарно мав тираж в 1 мільйон примірників! За це Мішель Бюссі був удостоєний нагороди «Maison de laPresse». А в 2013 році автору було присвоєно статус письменника, твори якого найбільш продаються у Франції.
Сьогодні книги Мішеля Бюссі перекладаються на більш ніж 15 мов світу, серед яких і українська. У своїх рецензіях читачі пишуть, що Мішель Бюссі – це як Стівен Кінг, але зі світу пригодницьких детективів. Література французького письменника вже декілька років користується великою популярністю в Японії, Кореї, Угорщині, Туреччині, Канаді, Австралії, США та багатьох інших країнах.