Переглядів:47

Сьогодні ми тримаємо курс на Зірку. Так, так, саме на зірку, країну, яка займає Західну частину Європейського материка. Дві гірські системи — Альпи та Піренеї — утворюють її природні межі. Обриси цієї країни нагадують шестикутник. Коли місцеві жителі говорять про свою країну, часто називають її саме так — Гексагон чи поетично – Зірка. Очевидно, ви вже розгадали цей ребус. Звісно, це Франція!

Французи подарували світові мистецтво моди, кулінарії, тонкі вина, сири, імпресіонізм, Ейфелеву вежу, Наполеона, Лувр, Версаль… А скільки великих письменників народила французька земля: Дюма, Гюго, Екзюпері, Готьє, Лафонтен, Мольєр, Бомарше, Стендаль, Бальзак … Перераховувати можна дуже довго. Але мета нашого проекту — розповісти вам, шановні читачі, про сучасних популярних письменників Франції. Отож, знайомтесь — Мішель Бюссі.

Він входить в десятку найвідоміших детективних письменників всієї південної Європи. Але свого читача в Україні Мішель почав знаходити зовсім недавно.
Зараз Мішелю Бюссі 59 років. Він народився 29 квітня в 1965 році у невеликому провінційному містечку Лувьє, що розташоване трохи північніше Парижу. Відразу після здобуття вищої освіти, Мішель почав працювати в університет в Руані в якості викладача географії. Чому саме географія? Неодноразово майбутній літератор стверджував, що з юності його приваблювала природа і все що з цим пов’язано.

Все дитинство Мішеля виховувала мама. Батько в нього теж був, але він не брав участі у вихованні Мішеля та двох його братів. Сім’я жила на той момент досить бідно, і единою розвагою були книги. Відомо, що Мішель в школі захоплювався творчістю Агати Крісті і Рея Бредбері. Ще в юності він дуже любив творчість місцевих письменників – Себастьяна Жапрізо і Сержа Брюссоло. Можливо, стиль цих авторів і заклав основу для літературної діяльності французького хлопчика.

На сьогоднішній день французький детективний письменник проживає в місті Дарнетале — невеликому поселенні біля Руани. За його словами, він не став би жити в Парижі або іншому мегаполісі. Так як на творчу діяльність його надихає природа, спокій і тиша. Письменник захоплюється тенісом, а у вільний час часто подорожує або проводить різноманітні зустрічі з читачами.

Перші оповідання автором були написані ще у 90-х роках, коли молодому викладачеві було до 30 років. Чесно кажучи, письменницький талант Мішеля Бюсси був не відразу оцінений читачами і видавництвами. Але через десять років після написання своєї першої чорнової розповіді від руки у нього вийшло завоювати інтерес видавця. Нову іскру на творчому шляху після стількох розчарувань внесла поїздка в Рим. Прогулюючись по історичному центру італійського міста, Мішель Бюссі загорівся новою детективною і пригодницькою історією.

Одна з перших повноцінних книг письменника – «Код Люпін», видана в 2006 році. Це захоплююча історія, що нагадує за стилістикою легендарний сюжет про Індіану Джонса. Ця книга ставала популярною на батьківщині поступово. Лише через пару років історію захотіли перевести і на інші мови світу. Саме з моменту успіху «Код Люпін» французький детективний письменник розуміє, що нарешті знайшов своє покликання. Він кидає викладацьку діяльність і повністю занурюється в творчість. З тих пір він намагається писати по одному повноцінному роману в рік, не роблячи довгих перерв.

Справжній прорив у творчості Бюссі стався в 2012 році, коли виданий роман «Літак без неї» сумарно мав тираж в 1 мільйон примірників! За це Мішель Бюссі був удостоєний нагороди «Maison de laPresse». А в 2013 році автору було присвоєно статус письменника, твори якого найбільш продаються у Франції.

Сьогодні книги Мішеля Бюссі перекладаються на більш ніж 15 мов світу, серед яких і українська. У своїх рецензіях читачі пишуть, що Мішель Бюссі – це як Стівен Кінг, але зі світу пригодницьких детективів. Література французького письменника вже декілька років користується великою популярністю в Японії, Кореї, Угорщині, Туреччині, Канаді, Австралії, США та багатьох інших країнах.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи цього тижня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

 

3 січня, п’ятниця

13.00 «Чайні мандри». Новорічна зустріч чайних мандрівників з арт-терапевтом Лідією Дикою. Філія №2 (вул. Тараса Кузьміна, 9)

13.00 «Мандрівка у казку» Голосні читання до Новорічних свят. Філія № 29 (вул. Лузанівська, 67)

4 сiчня, субота

15.00 Заняття студії «Модульне оригамі». Філія №1 (вул. Преображенська, 35а)

13.00 «Книги та письменники — ювіляри 2025 року». Інформаційна година. Філія №13 (вул.Геллера, 43)

5 сiчня, неділя

14.00 «Червоне і чорне» Стендаля. Огляд книжки-ювіляра до 120 річчя. Філія №2 (вул. Тараса Кузьміна, 9)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви