Просмотров:243

 5 квітня в бібліотеці №2 ім. К. Г. Паустовського відбулось сімнадцяте засідання кают-компанії «Морська бібліотека». Віртуальний круїз «Капітан, капітан посміхнись…» був присвячений відомим капітанам, Костянтину Паустовському, Одесі і морському гумору.

Завідуюча бібліотекою №2 Каріна Апарінова прочитала веселе оповідання «Тот мальчик» із книги Костянтина Паустовського «Время больших ожиданий». Каріна Вікторівна присвятила своє виконання пам’яті автора і майстра художнього слова, артистці Ларисі Хоніч. Це оповідання звучало в останнє у виконанні артистки в бібліотеці , в день нагородження літературною премією ім. К. Г. Паустовського.

Головний редактор газети «Моряк України» Анатолій Венгрук представив гостя віртуального круїзу, удову капітана Олексія Морозова – Ніну Василіївну, яка розповіла про подвиг свого чоловіка-капітана, який випередив час і став подвижником радіо-локаційних станцій. Він водив судна у тумані і бурі, керуючись радаром. У нього не було жодної аварії, жодного ЧП. Мистецтву судноводіння він навчав молодих штурманів. Про капітана Олексія Морозова Петро Чванов написав книгу «Опередивший время», а сам капітан випустив у світ книгу о радіо-локаційних станціях. Учасники кают-компанії ушанували пам’ять капітана Морозова.

Бібліотекар Олександр Апарінов , штурман, розповів про види РЛС і роботі їх на судах. Олександр Григорович підготував призову морську вікторину для членів сімнадцятого віртуального круїзу і представив слайд-шоу «Кумедні фотографії з океану».

Голова Одеської громадської організації ВСПМ ім. І. П. Гайдаєнка Іван Рябухін презентував  свої нові вірші про Юморину 2019 року в Одесі. Майстер художнього слова, актриса Одеської філармонії Олена Куклова прочитала вірші Івана Рядченка.

Дружина капітана Чернишова Раїса Семенівна познайомила з творами письменників-мариністів. Марія Соколова згадала капітана Віктора Конецького і представила членам кают-компанії книгу складача Акулової-Конецької «Виктор Конецкий: Ненаписанная автобиография».

Ірина Денисова прочитала свої вірші про моряків. Журналіст, кінорежисер Олександр Азар’єв представив до перегляду свій фільм «Акваторія». Письменник-мариніст Михайло Юркул розповів про свої морські пригоди у молоді роки.

Продовжили круїз у час солодкого фуршету. Бажаючі залишили свої відчуття у книзі-відгуків бібліотеки.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

28.02 о 14.00: «Загадкове Середньовіччя: епоха лицарів та легенд». Історична реконструкція. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
29.02 о 13.00: «Уславлені імена»: академік Філатов». Наукова година до 145-річчя з дня народження. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
29.02 об 11.00: «Беречь природы дар бесценный». Бібліотечний екотур до 200-річчя заснування Одеського ботанічного саду. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)

Архіви