![](https://biblioteka-franko.od.ua/wp-content/uploads/2025/02/obzor-1-1-600x450.jpg)
14 лютого — День всіх закоханих і Всесвітній день дарування книг. В цей святковий день хочеться радості й тепла, побільше свята. Пропоную вашій увазі на книги, які не дадуть вам сумувати. У цій добірці ви заглянете у світ найкращих українських книг, які висвітлюють всю палітру почуттів від першого погляду до випробувань.
Пропонуємо Вам прочитати два романи сучасної української письменниці Наталії Гурницької » Мелодія кави у тональності кардамону» та » Мелодія кави в тональності сподівань».
» Мелодія кави у тональності кардамону» — це пронизлива історія, про те як з цнотливої дівчинки, яка виховувалась в пуританських традиціях, наважилась на стосунки із зрілим чоловіком….
» Мелодія кави в тональності сподівань»- це роман передчуття. Він не залишить нікого байдужим. І сьогодні чарівна мелодія кави, що розповідає історію юної городянки, яка жила й кохала серед кам’яниць і брукованих вулиць міста Лева в середині позаминулого століття, зазвучить знову. У новій тональності — тональності сподівань…
Маленький спойлер – історія Ірени пов’язана з долею Анни, героїні популярної книги «Мелодія кави у тональності кардамону».»Ми завжди були разом» Світлана Талан. Ця історія починається у Львові часів Першої світової війни, де юна гімназистка Ірена зустрічає своє кохання. Дівчині доведеться пережити всі трагічні події українського ХХ століття: війну, сталінські репресії, заслання в Казахстан. Чи зуміє героїня книги вистояти та зберегти любов у серці?
-Римма завжди уникала змін, проте почутий діагноз «рак» змусив жінку переглянути своє повсякдення й почати жити по-справжньому. Випадково вона знаходить оголошення: чоловік на ім’я Влад шукає досвідчену жінку, яка навчить його розуміти дівчат і спілкуватися з ними. Римма вирішує відповісти, навіть не підозрюючи, що ця зустріч змінить її життя назавжди.
«Якби»Ірен Роздобудько.
Якби можна було повернутися в минуле і щось змінити — хто про таке не мріяв? Навіть успішній журналістці й начебто щасливій дружині Ніці є що виправити. Є дівчинка з понівеченою психікою, є хлопчик, для якого життя скінчилося зарано. То вона сама — Ніка, що й досі затинається, — і її друг, загиблий в автокатастрофі. Щоб зустрітися з ними, не треба вигадувати машину часу — досить просто увійти до свого старого під’їзду… Ні, вона не з’їхала з глузду, то лікар порадив: вона ж хоче працювати на телебаченні! Чи чого вона насправді хоче? Урятувати товариша своїх дитячих ігор? Або у 80-х, у добу дефіциту, стати в чергу за справжнім коханням?
«Соло для Соломії»Володимир Лис.
Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події ХХ століття — війна, примусова колективізація — події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та в межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, крім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?
«Душа окаянна» Дарина Гнатко.
Початок ХІХ століття. Більша частина українських земель, здавалося, назавжди опинилася під владою російського імператора Петра Першого… Попівську доньку Марфу, яка всупереч батьковій волі зогрішила з безрідним наймитом, змусять позбавитися дитини та віддадуть силою у дружини старому полковнику. За таке не дочекається чоловік від неї вірності! Але про зради направо і наліво забула Марфа, лишень побачила полковникового сина Андрія. А той і собі покохав горду красуню… Та старий Мирон не відпустить дружину на волю навіть заради сина. Їх обох проводжатиме Марфа з гетьманським військом, коли розпочнеться війна. Непрості випробування чекають на закоханих, що пройдуть зі своїм гетьманом Мазепою увесь героїчний шлях — від славних перемог до трагічного спалення Батурина і Полтавської битви. Та жіноче серце бажатиме лише одного — вберегти свого коханого…
Новий роман Володимира Лиса » Соло для Соломії» — це історія про звичайну жінку з Західної України, яка пережила в житті і біль і страждання. Але ніщо її не зламало. Вона зуміла віднайти своє щастя, стати сильною та впевненою в собі жінкою. Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події ХХ століття — війна, примусова колективізація — події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та в межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, крім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?
Надія Гуменюк. «Вересові меди. Танець білої берези» — це роман — драма, що розгортається на Поліссі в історичний період між двома світовими війнами. Богдана Ясницька, героїня роману, слідує поклику серця і не хоче йти торованими шляхами, як її родина і односельці. Заради своєї мрії вона розпочинає нове життя, втікає з рідної домівки і з власного весілля.
Доля випробовує і героїню роману «Танець білої тополі» Ніку Величко, яка вже змирилася з самотністю і сирітством. Але дівчина відчуває, що випробування допоможуть їй знайти справжню себе.
До уваги читачів книга «Грішниця» — роман терапевтичний, роман-сповідь і роман-підтримка від української письменниці Олени Печорної. Відверта сповідь грішниці, яка понад усе переймалася чужим болем.
Її краса стала її прокляттям: чоловіки жадали її — і вони отримали бажане, а вона — невиліковну хворобу. Вона знаходить притулок у глухому селі Чорнобильської зони.
Позаду залишаються понівечене життя в родині пияків, чи то дитбудинок, чи то дім розпусти, зґвалтування за зґвалтуванням і син, якого в неї вкрали…
Тож читайте книги, які допоможуть створити романтичну атмосферу, порадують близьку людину.
Стиль та орфографію автора огляду збережено