Просмотров:26

28 жовтня бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського прийняла участь у виїзному краєзнавчому заході у селі Левадівка, на Батьківщині відомого українського письменника Степана Івановича Олійника. Одеську делегацію зустрічала громада села з короваєм і сіллю на українському рушнику та піснями.

У краєзнавчому поході «Стежками Степана Олійника» були завідуюча бібліотекою №2 ім. К. Г. Паустовського Каріна Апарінова, бібліотекар Олександр Апарінов, читачі бібліотеки-літературний клуб «Золота троянда», музична школа №13, театр «Балаганчик»-керівник і викладач Надія Хохлова, батьки артистів театру, Національна Спілка Журналістів України-Голова регіональної організації НСЖУ Юрій Работін, заслужений журналіст України Кім Каневський і оператор Одеського телебачення «Глас».

Шанувальників творчості Степана Олійника запросили до його меморіального музею. Завідуюча музею-філії Одеського літературного музею Валентина Панкова провела екскурсію для присутніх, представила експозиції і фотографії, які розкривають творчість письменника.

Музей ім. С. І. Олійника, відомого поета і сатирика, був відкритий 3 квітня 1983 року. Експозиція розміщується в трьох залах. Одесити побачили предмети побуту, фотографії і багато цінних речей, які розкривають життя і творчість Степана Олійника. Левадівські учні і Валентина Панкова підготували читання гуморесок письменника.

Організаційний комітет загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» i Голова оргкомітету Юрій Работін нагородили музей ім. С. І. Олійника почесною відзнакою Лауреат конкурсу «Українська мова – мова єднання» і передали книги для читачів села.

Завідуюча бібліотекою №2 Каріна Апарінова розповіла історію бібліотеки ім. К. Г. Паустовського, і як захоплювался творчістю Костянтина Паустовського Степан Олійник. Бібліотекар Олександр Апарінов розповів про творчу співпрацю бібліотеки з організаціями міста Одеси, яка направлена на виховання молоді і збереження цінних краєзнавчих матеріалів про Одеський край. Одесити відвідали Левадівський НВК «ЗОШ 1-3 ст.-ДНЗ» ім. С. І. Олійника. Директор школи Світлана Рибалко розповіла про Степана Олійника, представила історичні матеріали про нього.

В картинній галереї заслуженого художника України Миколи Вилкуна, яка відкрилася у школі в 2016 році, театр «Балаганчик» представив для мешканців села Левадівка дуже гарний концерт. Шанувальникам творчості Степана Олійника показали хатинку його сестри, до якої часто приїжджав письменник.

Краєзнавчий захід залишив всім гарний настрій  і велику гордість за наш край, за Україну. Гості з Одеси поклали квіти до пам’ятника письменника, подякували за гостинність левадівських селян і запросили їх в Одесу до кают-компанії «Морська бібліотека» бібліотеки №2 ім. К. Г. Паустовського.

Презентация книги И. Белякова “Личный кодекс”

14 ноября в 14.00 в читальном зале Центральной городской библиотеки им. И.Франко состоится
встреча с директором Одесского зоопарка Игорем Беляковым. Игорь
Владимирович на этой встрече выступит в качестве писателя, он представит
свою книгу «Личный кодекс», написанную в жанре психологического
фэнтези.

Ждем вас по адресу: Книжный переулок, 1а

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

13.11 о 14.00: «Художньому музею Одеси - 120 років». Час мистецтва. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
13.11 об 11.00: «Сліпий музикант». Гучні читання. (До дня сліпих). Філія № 3 (вул. Городська, 40а)
13.11 о 14.00: «Володар сміху» (130 років з дня народження О. Вишні). Сатиричні мініатюри. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
14.11 о 10.00: «Ми всі – різні, мі всі – рівні». Інформдайджест до Міжнародного дня толерантності. Філія № 12 (Фонтанська дорога, 116)
14.11 об 11.00: «Різні нації – різні стилі етикету». Віртуальний екскурс по країнах світу. До Дня толерантності. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
15.11 о 14.00: «Той, хто до краю дійде, Зведе сходи для того, Хто далі йде». Година запитань і відповідей освітнього проекту-лекторію «Відверті розмови за чашкою кави». Філія №1. Поза межами бібліотеки
(Генуезька вулиця, 22)
15.11 о 15.00: «Твори К. Паустовського будуть тривожити, будити, надихати, очищати і нагадувати нам: ти – Людина». Морське засідання. До всесвітнього дня вітань. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
15.11 о 14.00: «Школа ввічливих наук». Етикет-клас. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
15.11 о 12.00: «Моя родина читає більше інших!». Конкурс читацьких родин. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
15.11 о 17.00: «Милосердя – відгук душі». Урок духовності. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
16.11 о 15.00: «Парадокс читання: воно відволікає нас від реальності, щоб наповнити реальність змістом». Бібліотечний урок-роздум. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
18.11 о 15.30: Віртуальна прогулянка літературною Одесою. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)

Архіви