Просмотров:460

den-zashch-613 жовтня у біблиотеці № 30  відбулося козацьке свято «Ми – нащадки козаків».  Захід  присвячен до Дня українського козацтва, який  відзначається в Україні 14 жовтня.

Захід відвідали учні 3-В і 4-Б класів ЗОШ № 48. Гостями та учасниками свята стали також учні музичної школи №7 і солістка вокального ансамблю «Камертон».

Бібліотекарі Ольга Веселаго і  Юлія Романенко привітали усіх гостей з цим потрійним святом –  Днем українського козацтва, Днем захисника України і Днем святої Покрови Пресвятої Богородиці. Побажали всім українцям доброго здоров’я і наснаги продовжувати розбудову і утвердження незалежності Української держави. Бібліотекарі відзначили, що за добру долю і волю України колись боролися козаки. А тепер за волю нашої України борються солдати. Багато з них гине у боях, але дух свободи не вмирає. Вони будуть жити в нашій пам’яті.

Співробітники бібліотеки розповіли школярам і гостям заходу цікаві факти про життя, традиції і звичаї українського козацтва. Так, наприклад, усім присутнім цікаво було дізнатися, що стати справжнім козаком міг не кожен. На острові Хортиця кожному юнакові влаштовували серйозні випробування. Хто силою мірявся, а хто й швидкістю. Швидкий козак, то велика знахідка у боях з ворогом. Тому показували свою швидкість, розважаючись біля вогнища. Усі дізнались також, які страви любили  їсти справжні козаки. А ще козаки справді уміли веселитися! Для благородного двобою побутували  танець під назвою «козак». Козаки були ще й завзяті співуни. Співали гарно – заслухатись можна було. Вихваляли себе в піснях, розповідали про походи, подвиги, битви. Козаки дуже полюбляли музику.

Справжньою прикрасою свята стала юна читачка библіотеки, солістка вокального ансамблю «Камертон» Віроніка Ланецька. Вона виконала пісню «Наша Украіна».

Радісною і приємною подією для усіх стали також виступи юних музикантів, учнів музичної школи № 7. Вони виконали дуже красиві композиції на різноманітних музичних інструментах.

Усім присутнім була запропонована вікторина «Що ти знаєш про козаків?». Школяри і гості заходу з задоволенням відповідали на запитання вікторини про життя, побут, звичаї та подвиги козаків.

По завершенні заходу бібліотекарі відзначили, що козацтво зіграло важливу роль у становленні Одеси як великого торгового центру, порту. І на думку багатьох істориків зіграло вирішальну роль у звільненні нашого краю від Османської імперії. І тому,  свято мало бути закінченим піснею про Одесу під назвою «На Дерібасовській», яка дуже гарно прозвучала у виконанні солісткі вокального ансамблю «Камертон» Віроніки Ланецької.

Козацьке свято дуже сподобалось школярам та гостям заходу. Усі запрошені отримали заохочувальні подарунки і призи за активну участь і виступ.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко

Facebook

Instagram

YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золотая роза

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко

Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Бібліотека №30

Facebook

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №42

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара

YouTube

Архіви