Переглядів:169

Серія публікацій «Сучасна літературна абетка країн світу», започаткована Інформаційно-бібліографічним відділом ЦМБ iм.Франка, набирає обертів. В етері літера Б і наша країна – Бельгія! Що ж її літературна скарбниця підготувала для нас?

Димитрій Вергюлст народився 2 жовтня 1972 року в Алсті, місті і комуні у Фламандському регіоні. У Димитра було важке дитинство: спустошений будинок, де його батьки часто сварилися і завжди були агресивними у стосунках. Його батько був листоношою і страждав від алкогольної залежності, а мати вела аморальний спосіб життя. Після 12 років шлюбу батьки нарешті розлучилися і Димитрій залишився жити з матір’ю, яка не хотіла бачити його поруч з собою. Тож хлопчикові довелося переїхати до тата, бабусі та дядька. Згодом від нього відмовилися і вони, і ще кілька років він прожив у прийомній сім’ї. Але згодом і прийомні батьки – яка несподіванка – вигнали його з дому через його важкий і неприємний для них характер. Тоді майбутній автор два роки прожив у дитячому будинку. Кожна з цих зупинок на шляху його складного життя позначилася на його майбутній творчості, але про це буде згодом…

Його кілька разів виключили зі школи за погану поведінку. Невдовзі після смерті батька Димитрій вступив на факультет мов Ґентського університету, але через три тижні розчарований залишив навчання й почав шукати роботу.

Він рік працював на текстильній фабриці в Сінт-Нікласі. У 1993 році Димитрій відновив навчання, але через безгрошів’я йому знову довелося його кинути. З 1997 по 1999 рік майбутній письменник працював редактором журналу Underground. У 1994 році Димитрій Вергюлст опублікував роман «Попільна п’ятниця». Це був неофіційний дебют – видання прочитали лише кілька друзів; як поет він дебютував збіркою «Верф та уламки судна». Через п’ять років виходить збірка «Сусідня кімната», що розповідає історію його юності. У 2001 році Вергюлст опублікував свою другу збірку віршів: «Кохання, якщо не вказано інше», головними темами якої були успіх і кохання, а в 2001 році він опублікував роман «Нічого, нікого, дуже тихо».

Переломним моментом у кар’єрі Димитрія стала публікація в 2002 році роману «Нудьга воротаря». З цього часу його творчість втрачає автобіографічний стиль, а важливою частиною її стає соціальна тематика. З тих пір Димитрій Вергюлст отримав визнання більшої частини країн світу, свій шматочок слави у вигляді кількох міжнародних нагород. Луна його популярності донеслася навіть до України: у 2017 році у нас було видано його книгу «Кепські справи», заради презентації якої автор відвідав міжнародний книжковий ярмарок у Києві «Книжковий арсенал»!

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви